ذهن جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال

ذهن: جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال میانسالی استان گیلان قاتل سریالی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش مطهری به محدودیت تازه جهت مدیر دولت اصلاحات

نائب مدیر مجلس شورای اسلامی ایجاد محدودیت‌های تازه جهت مدیر دولت اصلاحات را موجب زیاد کردن محبوبیت وی بیان کرد و گفت: در شرایطی که افکار عمومی جامعه مخالف ادامه

واکنش مطهری به محدودیت تازه جهت مدیر دولت اصلاحات

واکنش مطهری به محدودیت تازه جهت مدیر دولت اصلاحات

عبارات مهم : دادگاه

نائب مدیر مجلس شورای اسلامی ایجاد محدودیت های تازه جهت مدیر دولت اصلاحات را موجب زیاد کردن محبوبیت وی بیان کرد و گفت: در شرایطی که افکار عمومی جامعه مخالف ادامه حصر هست، ایجاد حصر دیگر جای تاسف دارد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «چرا ایجاد محدودیت» نوشته است: محدودیت های تازه جهت جناب آقای سیدمحمد خاتمی که گفته می شود از سوی دادگاه خاص روحانیت به ایشان اعلام شده است و این خبر به وسیله نزدیکان وی تایید شده است هست، گذشته از غیر قانونی بودن آن که یک دادگاه بدون حضور متهم و شنیدن دفاعیات او و احیانا وکیلش و استفاده او از حق اعتراض و تجدید نظر چگونه چنین حکمی را صادر کرده هست، انسان را به فکر وا می دارد که در شرایط امروز جامعه که احتمالا آمریکا تا 10 روز دیگر از برجام خارج می شود و منتظر یک بهانه حقوق بشری هست، آیا کسانی که چنین تصمیماتی می گیرند از روی نادانی چنین می کنند یا نقشه ای دارند که به عنوان نمونه سریعتر به آخر برجام برسند. هر دو حالت مایه تاسف هست. در حالی که افکار عمومی جامعه پی در پی علامت می دهد که مخالف ادامه حصر خانگی هست، آن ها یک حصر دیگر اضافه می کنند و شخصیتی را بدون مستند قانونی از حقوق اجتماعی و شهروندی اش محروم می نمایند.

واکنش مطهری به محدودیت تازه جهت مدیر دولت اصلاحات

ما قانون اساسی خوبی از نظر رعایت حقوق ملت داریم ولی متاسفانه با تصمیمات بعضی نهادها که بعضا در قانون اساسی هم وجود ندارند و جهت یک نیاز موقت و متناسب با شرایط اوایل انقلاب بوجود آمده بودند، به آسانی اصول متعدد آن زیر پا گذاشته می شود، یعنی نقض غرض. قانون اساسی خوبی نوشته ایم و مجلس هم قوانین عادی خوبی تدوین کرده هست، ولی بعضی شوراها و نهادهایی مثل دادگاه خاص روحانیت، قانون اساسی و مجلس را دور می زنند و کشور را به سوی خودکامگی سوق می دهند، همان چیزی که جهت نابودی آن انقلاب کردیم.

علاوه بر این آیا این ها فکر نمی کنند که با این محدودیت ها بر محبوبیت آن سید می افزایند؟ اگر ایشان و دو نفری که در حصر خانگی به سر می برند خطایی کرده اند باید روال قانونی خود را طی کند و وظیفه آن همراه خطاهایی که بخشی از نظام در آن وقایع مرتکب شد در دادگاه علنی صالح روشن شود. اگر این ها در طولانی کردن اعتراضات و در نتیجه بهره برداری دشمن اشتباه کرده اند، در برابر به عنوان نمونه بعضی اعضای شورای نگهبان و مدیر جمهور سابق اشتباهات فاحش مرتکب شدند. این نمی شود که مردم را برده خود بدانیم و جهت آن ها دستور حصر و محدودیت صادر کنیم. مجلس در این جا وظیفه سنگینی دارد و باید از حقوق ملت دفاع کند و اساسا فلسفه وجود مجلس جلوگیری از خودکامگی ها و دفاع از حقوق ملت است.

نائب مدیر مجلس شورای اسلامی ایجاد محدودیت‌های تازه جهت مدیر دولت اصلاحات را موجب زیاد کردن محبوبیت وی بیان کرد و گفت: در شرایطی که افکار عمومی جامعه مخالف ادامه

واژه های کلیدی: دادگاه | قانونی | محدودیت | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs