ذهن جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال

ذهن: جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال میانسالی استان گیلان قاتل سریالی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۵ صورت سرنوشت‌ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

آیا عربستان سعودی و روسیه همچنان سلطه خود بر تولید را حفظ خواهند کرد یا با زیاد کردن تولید شیر آمریکا به زانو درخواهند آمد؟ آیا ممکن است فروپاشی اقتصادی یک تولی

۵ صورت سرنوشت‌ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

۵ صورت آینده ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

عبارات مهم : انرژی

آیا عربستان سعودی و روسیه همچنان سلطه خود بر تولید را حفظ خواهند کرد یا با زیاد کردن تولید شیر آمریکا به زانو درخواهند آمد؟ آیا ممکن است فروپاشی اقتصادی یک تولید کننده بزرگ، قمت های نفت را صعودی کند یا سیلیکون والی آخر عصر موتور احتراقی را استارت خواهد زد؟

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، بعد از اینکه نفت سال ۲۰۱۷ را در بالاترین قیمت دو سال گذشته به آخر رساند، امسال ممکن است در هر جهتی (افزایش یا کم کردن قیمت) حرکت کند. این پنج صورت می توانند نقش تعیین کننده ای در روند حرکت قیمت نفت داشته باشند. پنج صورت آینده ساز در بازار نفت عبارتند از:

۵ صورت سرنوشت‌ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

بزرگترین تولید کننده اوپک

خالد الفالح، وزیر انرژی و صنعت عربستان با ۱۲ ماه دشواری مواجه هست. وی در سال ۲۰۱۶ با معکوس کردن استراتژی عربستان و دستیابی به نخستین توافق کم کردن تولید شرکت کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در هشت سال گذشته، بدبین ها را به چالش کشاند. مدیر هیئت مدیره سابق آرامکو سال گذشته را با به نتیجه رساندن توافق تمدید کم کردن تولید تا آخر سال ۲۰۱۸، با موفقیت دیگری به آخر رساند.

اکنون فالح باید تضمین کند که سایر اعضای همکاری کننده در توافق کم کردن تولید به تعهدات خود پایبند می مانند و روسیه را در این توافق نگه دارد و امیدوار باشد قیمت های نفت به اندازه کافی اوج بماند تا عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو بدون برانگیختن موج دیگری از رشد تولید شیر آمریکا، موفقیت آمیز باشد.

آیا عربستان سعودی و روسیه همچنان سلطه خود بر تولید را حفظ خواهند کرد یا با زیاد کردن تولید شیر آمریکا به زانو درخواهند آمد؟ آیا ممکن است فروپاشی اقتصادی یک تولی

مرد نفتی پوتین

اگر ناظران زمانی به تک تک عباراتی که از سوی عربستان بیان می شد متمرکز می شدند، اکنون توجه خاص به کشوری پیدا کرده اند که حتی عضو اوپک نیز نیست. تصمیم سال گذشته روسیه جهت پیوستن به اوپک در کم کردن تولید نفت آن هم سال ها بعد از اینکه فاصله خود با این شرکت را حفظ کرده بود در موفقیت این استراتژی حیاتی بود.

متعاقب این رویداد، معامله گران نفت اکنون به بیانات الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، مانند همتای سعودی و توجه خاص ای دارند. نواک ۴۶ ساله رابطه دوستانه ای با فالح پیدا کرده و کمک کرده است دو کشور سال ها بی اعتمادی دوجانبه را کنار گذاشته و توافق همکاری تاریخی را منعقد کنند. این شراکت به حدی نیرومند بوده که سیتی گروپ از آن به عنوان پیوند برادری یاد کرده ولی ممکن است با فشار شرکت های روسیه که خواستار آخر سریع تر کم کردن تولید هستند، به بوته آزمایش گذاشته شود.

۵ صورت سرنوشت‌ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

پیشگام شیل

میزان رشد تولید شیل آمریکا، بزرگ ترین عنوان مبهم جهت سال ۲۰۱۸ بوده و برآوردها راجع به آن از ۷۰۰ هزار بشکه در روز تا بیش از یک میلیون بشکه در روز متغیر هست. در مرکز این صنعت، منطقه پرمیان در تگزاس و شرکت “پایونیر نچرال ریسورسز” قرار دارد. تیم داو، مدیرعامل این شرکت، پرمیان را مانند شریان حیات تولید آمریکا جهت سال های متمادی می بیند و آینده نگری می کند تولید در این منطقه از ۲.۸۵ میلیون بشکه در روز در حال حاضر به ۳.۳ میلیون بشکه در روز در امسال زیاد کردن پیدا کند. ولی این روند سهل و راحت ای نخواهد بود. این شرکت در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ در شاخص “اس اند پی انرژی” عملکرد ضعیفی داشت و احتمالا قربانی بی صبری سرمایه گذاران نسبت به شیل شد.

مرد نیرومند لاتین

آیا عربستان سعودی و روسیه همچنان سلطه خود بر تولید را حفظ خواهند کرد یا با زیاد کردن تولید شیر آمریکا به زانو درخواهند آمد؟ آیا ممکن است فروپاشی اقتصادی یک تولی

تحریم های فلج کننده آمریکا، پرداخت بدهی های معوق و کم کردن تولید نفت از جمله مشکلاتی هستند که نیکلاس مادورو، مدیر جمهور ونزوئلا، در سال ۲۰۱۸ با آنها روبرو خواهد بود. مدیر جمهور ونزوئلا انقلاب نفتی جدیدی را وعده داده و یک ژنرال ارتش را به عنوان مدیر غول نفتی این کشور گزینش کرده است و همچنین پاکسازی گسترده ای در میان مقامات شرکت نفت دولتی PDVSA از جمله دو وزیر نفت سابق انجام داده هست. بحران اقتصادی این کشور آمریکای لاتین با کم کردن تولید نفت که از بیش از ۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۰۱ به ۱.۸۶ میلیون بشکه در روز در نوامبر کم کردن یافت، وخیم تر شده است هست. طبق برآورد شرکت مشاوره “ریستاد انرژی”، در سال ۲۰۱۸ تولید بعضی از میادین نفتی ونزوئلا ممکن است حداکثر ۳۰ درصد کم کردن پیدا کند که در این صورت، تولید ونزوئلا بسیار پایین تر از سهمیه اوپک خواهد شد و در نتیجه بازار ممکن است بسیار زیاد از آنچه این گروه در نظر دارد، محدودیت عرضه پیدا کند.

ستاره فناوری

۵ صورت سرنوشت‌ساز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

موشک های قابل استفاده مجدد و رویای راه اندازی پرواز به مریخ مدت هاست الون ماسک را نزد مشتاقان فناوری معروف کرده هست. ولی سال ۲۰۱۸ ممکن است سالی باشد که بازار نفت به وی توجه جدی تری پیدا می کند. این کارآفرین آفریقای جنوبی امیدوار است پنج هزار دستگاه خودروی برقی ارزان قیمت تازه “مادل ۳” شرکت تسلا که هر هفته از خط مونتاژ خارج می شوند را تا آوریل به فروش رساند. این رقم رکورد بالایی جهت خودروهای برقی خواهد بود و فناوری لوکس را به بازار انبوه می آورد. اگر ماسک موفق شود مطمئنا این گمانه زنی را برخواهد انگیخت که خودروهای برقی، موتورهای احتراق داخلی را سریع تر آنچه انتظار می رفت کنار می زنند. حتی اوپک اذعان کرده که در صورت فراگیر شدن استفاده از خودروهای باتری دار، رشد مصرف نفت در دهه های آینده راکد خواهد شد. با این همه فروش “مادل ۳” تسلا در سه ماهه سوم تنها ۲۶۰ دستگاه بود.

واژه های کلیدی: انرژی | بازار | توافق | روسیه | میلیون | آمریکا | ونزوئلا | ونزوئلا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs