ذهن جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال

ذهن: جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال میانسالی استان گیلان قاتل سریالی

گت بلاگز اخبار اجتماعی شیوع نگهداری از ایگونا و آفتاب‌پرست بین تهرانی‌ها

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضعلات زیست‌محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از مهمترین معضلات ما گرایش مردم به نگهدا

شیوع نگهداری از ایگونا و آفتاب‌پرست بین تهرانی‌ها

شیوع نگهداری از ایگونا و آفتاب پرست بین تهرانی ها

عبارات مهم : ایران

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضعلات زیست محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از مهمترین معضلات ما گرایش مردم به نگهداری از حیواناتی مانند ایگونا و آفتاب پرست در پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

ایلنا نوشت: محمد حسین بازگیر راجع به مهم ترین معضلات زیست محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: آلودگی هوای تهران، آلودگی های آب و خاک ناشی از فاضلاب، عدم مدیریت پسماند و آلودگی صوتی از مهمترین معضلات زیست محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند که باید همه این پرسشها را بااهمیت دانسته و در اولویت قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه این شرکت رصد پرسشها و پیدا کردن منابع آلودگی ها، پایش و بررسی اوضاع آنها و همچنین پیگیری جهت اصلاح آن موارد را در دستور کار قرار داده هست، گفت: واحدهای صنعتی تکالیفی برعهده دارند که ما این تکالیف را که مشمول بر کارها مورد نیاز جهت کم کردن آلودگی های زیست محیطی است از جمله عدم تخلیه فاضلاب تصفیه نشده به محیط را بررسی می کنیم و اگر ایراداتی در انجام وظایف ارزش مشاهده کنیم ورود پیدا کرده و اخطار و تذکر می دهیم، اگر برطرف نشود و اهتمامی به برطرف مسئله نداشتند برخورد قانونی می کنیم و واحد صنعتی را پلمپ می کنیم یا در صورت نیاز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

شیوع نگهداری از ایگونا و آفتاب‌پرست بین تهرانی‌ها

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به مراکز زباله سوزی در این شهر گفت: دو کانون عمده مراکز ضایعات سوزی و تفکیک غیرمجاز ضایعات در مناطق خلازیر در منطقه ۱۹ و تقی آباد در منطقه ۱۸ شناسایی شده است اند و از طرق متفاوت با برگزاری جلسات با دستگاه های متولی و از طریق شورای تامین این مسئله را دنبال کردیم در حال حاضر جهت این دو منطقه در مراجع قضایی پرونده تشکیل شده است است و از دستگاه های مسئول یعنی شهرداری، شرکت مدیریت پسماند و اوقاف پیگیر و جویا هستیم.

بازگیر با اشاره به اینکه این زمین ها متعلق به اوقاف هست، گفت: در تقی آباد در محدوده ای حدود ۴۰ هکتار اقدام به زباله سوزی شده است و شبانه روز حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ تن ضایعات وارد این منطقه می شود. منطقه خلازیر نیز حدود ۴ و نیم برابر این منطقه و حدود سه برابر تقی آباد ضایعات در این منطقه وارد می شود.

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضعلات زیست‌محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از مهمترین معضلات ما گرایش مردم به نگهدا

بازگیر همچنین راجع به حاشیه رودخانه کن نیز گفت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران یک محدوده ۴۰۰ هکتاری آسیب دیده در منطقه ۱۸ حاشیه رودخانه کن وجود دارد که سالیان سال به عنوان معدن برداشت شن و ماسه مورد استفاده قرار می گرفت. فعالیت های آلاینده این مجموعه از چند سال پیش با کمک فرمانداری، شورای تامین و … متوقف شد و برداشت از معادن آن نیز به طور کامل ممنوع شد، ولی فضای دست خورده و آسیب دیده آن همچنان باقی مانده که می تواند با وزش باد و توفان آلودگی جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ایجاد کند.

وی ادامه داد: کمیسیون ماده ۵ طرحی را جایگزین کاربری های قبلی جهت این منطقه ارائه داده و قرار است این منطقه به یک بافت شهری تبدیل شود ما نیز در حال پیگیری این عنوان هستیم تا آنجا به محیط مناسبی جهت شهر تبدیل شده است و دیگر شاهد آلودگی های زیست محیطی به واسطه این منطقه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نباشیم.

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین راجع به نگهداری حیوانات وحشی به وسیله تهرانی ها ادامه داد: خرید و فروش، قاچاق و نگهداری غیرمجاز گونه های متفاوت جانوری نیز از دیگر معضلات ماست و متاسفانه روز به روز نیز مردم میل به بیشتری به نگهداری گونه های جانوری متفاوت دارند و میل به دارند حیوانانی مانند انواع پرندگان و بعضی از خزندگان مانند مار و ایگونا و … را نگهداری کنند.

شیوع نگهداری از ایگونا و آفتاب‌پرست بین تهرانی‌ها

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: مهمترین و مهم ترین بازار باندهای سودجویی که به قاچاق حیات وحش مشغولند چه آنهایی که از زیستگاه های داخلی به صید غیرمجاز می پردازند و چه آنهایی که به صورت قاچاق این حیوانات را وارد کشور می کنند، پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. خوشبختانه هنوز این فرهنگ غلط در سایر شهرها رواج پیدا نکرده و در سایر شهرها و شهرستان ها هنوز سبک زندگی سنتی است.

بازگیر با اشاره به اینکه نگهداری آفتاب پرست و ایگونا در فرهنگ اقوام و خانواده های کشور ما نیست، بیان کرد: متاسفانه مدتی است نگهداری از این حیوانات در بین عده ای از خانواده های تهرانی شیوع پیدا کرده از همین رو بیشترین بازار قاچاق حیات وحش در پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

رئیس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضعلات زیست‌محیطی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از مهمترین معضلات ما گرایش مردم به نگهدا

وی ادامه داد: گشت های یگان حفاظت محیط زیست پایتخت کشور عزیزمان ایران در مکان هایی مانند بازارهای میوه و تره بار، بازارچه های سنتی، فصلی، نمایشگاه ها، آکواریوم فروشی های نواب و بازار ۱۵ خرداد که امکان خرید و فروش این نوع حیوانات وجود دارد به طور مداوم حضور دارند، ولی مردم هم در امر اطلاع رسانی به ما بسیار کمک می کنند و به خصوص گروه هایی که به پرسشها حیات وحش کشور اهمیت می دهند اطلاع رسانی می کنند و یگان حفاظت محیط زیست نیز بعد از بررسی اقدام به ضبط گونه ها و برخورد با متخلفان می کند.

واژه های کلیدی: ایران | ضایعات | آلودگی | نگهداری | آلودگی هوا | آلودگی صوتی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs