ذهن جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال

ذهن: جنایت سریالی پرونده شناسایی میانسال میانسالی استان گیلان قاتل سریالی

گت بلاگز اخبار اجتماعی بدون خبر رسان تلگرام چه باید کرد؟

اگر چه این روزها کمتر حرف از فیلترینگ یا مسدود شدن خبر رسان تلگرام می‌شود، ولی به علت تجربه‌های پشت سرگذاشته، اختلال سراسری این پیام‌رسان در ابتدا ذهن‌ها را به

بدون خبر رسان تلگرام چه باید کرد؟

بدون خبر رسان تلگرام چه باید کرد؟

عبارات مهم : خارجی

اگر چه این روزها کمتر حرف از فیلترینگ یا مسدود شدن خبر رسان تلگرام می شود، ولی به علت تجربه های پشت سرگذاشته، اختلال سراسری این خبر رسان در ابتدا ذهن ها را به سمت فیلتر دوباره می برد و نگرانی ایجاد می کند؛ شاید چون هنوز هم فضای انحصاری بر خبر رسان تلگرام حاکم است و همچنان پاسخگویی به زیاد نیازهای بازدیدکنندگان را به دوش می کشد.

به گزارش ایسنا، خبر رسان تلگرام روز دوشنبه جهت مدتی دچار اختلال شد؛ اتفاقی که در یک ماه جهت دومین بار رخ می داد؛ جهت چند ثانیه وای فای و دیتایی به خبر رسان تلگرام وصل نمی شود، ولی مابقی فعالیت های اینترنتی مشکلی ندارند، با روشن کردن فیلترشکن هم خبر رسان تلگرام همچنان باز نمی شود؛ خبر در رسانه ها از توییتر خبر رسان تلگرام می آید که اختلال سراسری در این خبر رسان ایجاد شده است و بازدیدکنندگان را به صبوری دعوت می کند. بعد از چند دقیقه توییتر خبر رسان تلگرام نوید برطرف اختلال را می دهد و همه چیز به حالت عادی برمی گردد. ولی این پرسش هم مطرح شد که در این چند دقیقه که خبر رسان تلگرام قطع بود، کسب وکارها چه اندازه دلواپس شدند و فعالیت های عادی مردم چقدر مختل شد؟

تلگرام از همان وقت که به صورت جدی وارد عرصه خبر رسانی شد، با خطر فیلترینگ از طرف مسوولان داخلی مواجه بود، ولی همواره یکی از وعده های دولت باز گذاشتن اینترنت بود؛ بدهید ترتیب که مورد نیاز نیست بازدیدکنندگان اینترنتی و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … ترسی از فیلتر شدن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و خبر رسان ها به خود راه دهند و شاید همین مواضع بود که تاکنون مانع از اضافه شدن خبر رسان ها و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … تازه به لیست فیلترینگ شده است است.

بدون خبر رسان تلگرام چه باید کرد؟

با وجود این، در روزهایی که به علت بعضی ناآرامی ها، خبر رسان تلگرام جهت مدت کوتاهی مسدود شده است بود، تقریبا به نوعی بعضی فعالیت ها از این مسدود شدن متاثر شدند. کسب وکارها از ضررهای میلیونی خبر دادند، شغل هایی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به خبر رسان تلگرام وابسته بودند، متضرر شدند و کمترین مشکلی که ایجاد شده است بود، قطع ارتباط در فضاهای خانوادگی و دوستانه بود! همه این پرسشها هم به علت فضای انحصاری خبر رسان تلگرام بود، خبر رسانی که جهت ما ایرانیان به وسیله ای جایگزین رسانه، تسهیل کننده کسب و کار و تقریبا همه کاره تبدیل شده است است.

اما وزیر ارتباطات راجع به این فضای انحصاری ایجادشده می گوید: «از همان ابتدای شکل گیری این سرویس های داخلی و خارجی، نگاهی وجود داشته که نسبت به مفهوم به اشتراک گذاری و استفاده از این ظرفیت ها مخالف بود. ماحصل این نگاه دوقطبی این بوده که یک خبر رسان خارجی (تلگرام) در دولت یازدهم وارد عرصه شود که دسترسی به آن محدود نشده و این فضا انحصاری شده است هست؛ به طوریکه کاربرد به اشتراک گذاری ویدیو، کاربرد رسانه، کاربرد گروه های مرجع و مجموعه ای از این نیازمندی ها در این خبر رسان وجود دارد؛ بنابراین کوچ مردم از این شبکه اجتماعی به هر جای دیگر کار راحت ای نیست.» او همچنین یکی از دلایل فضای انحصاری ایجادشده به وسیله خبر رسان تلگرام را بستن دست و پای داخلی ها می داند.

اگر چه این روزها کمتر حرف از فیلترینگ یا مسدود شدن خبر رسان تلگرام می‌شود، ولی به علت تجربه‌های پشت سرگذاشته، اختلال سراسری این پیام‌رسان در ابتدا ذهن‌ها را به

از طرفی به گفته آذری جهرمی، اینکه یک خبر رسان خارجی تمامی زیرساخت های فناوری اطلاعات ما را از آن خود کند، نه از دید فناوری، نه امنیتی و نه حکمرانی صحیح نیست. لیکن ممکن است این خبر رسان به هر دلیلی از دسترس خارج شود؛ چه مسدود شدن آن از طرف مسوولان داخلی و چه اتفاقاتی مشابه اختلال ایجادشده در خبر رسان تلگرام که در یک ماه گذشته دو بار رخ داد و هیچ تضمینی نیست که این اتفاق دیگر رخ ندهد و یا دفعات بعدی هم وقت اختلال کوتاه باشد. بنابراین اصلا منطقی نیست که یک خبر رسان خارجی زیرساخت اشتغال ما باشد، لیکن این شرایط پایدار نیست و امنیت شغلی و اقتصادی ما زیر پرسش می رود.

البته همان وقت که خبر رسان خبر رسان تلگرام از داخل مسدود شد، خبر رسان های داخلی که بخواهند جایگزین خبر رسان تلگرام شوند هم معرفی شدند؛ ولی یا با استقبال از طرف بازدیدکنندگان مواجه نشدند و یا نتوانستند از بعد هجوم بازدیدکنندگان برآیند و با کندی روبه رو بودند و همین عنوان باعث شد اگر حتی بعضی افراد به کلیشه های عدم اطمینان به خبر رسان داخلی اعتقادی نداشتند، ضعف فنی این خبر رسان ها، آنها را از نمونه های مشابه داخلی مایوس کند.

در نهایت، اگر چه اکنون خبر رسان خبر رسان تلگرام با بیشترین تعداد کاربر در ایران، از نظر فنی و کاربری دچار مسئله نیست، ولی بهتر است پیش از اینکه از طرف داخل دسترسی به خبر رسان تلگرام محدود شود، این شرکت جهت مدت طولانی دچار اختلال سراسری شود و یا هر اتفاق دیگری که ممکن است کار را جهت کسانی که به خبر رسان تلگرام وابسته هستند سخت کند، فکری جدی جهت این انحصار تلگرامی کرد.

بدون خبر رسان تلگرام چه باید کرد؟

واژه های کلیدی: خارجی | تلگرام | تلگرام ک | رسانه ها | شبکه اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs